AKTUALNOŚCI


Dopłata do rachunku za prąd

12 maja 2024

"Niektóre osoby niepełnosprawne mogą odczuć podwyżki cen energii w sposób szczególnie dotkliwy" - powiedział Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych. Jak wyjaśnił, ma na myśli głównie osoby korzystające z koncentratorów tlenu. Wielogodzinna praca urządzenia przekłada się na wysokie rachunki za prąd. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje przekazać 30 mln zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dopłaty do rachunków.

"Mówię tutaj o osobach, które korzystają na przykład z koncentratorów tlenu. Pewnie mało kto wie, że taki koncentrator tlenu musi u takiej osoby »chodzić« 18 godzin lub więcej w ciągu doby. To się przekłada na rachunek, tylko z tego tytułu, nawet 200 zł co miesiąc. Takie osoby często rezygnują z leczenia" – stwierdził wiceszef resortu.

Według planów MRPiPS, środki z PFRON mają służyć do pokrycia części tych kosztów. Dopłata do rachunku za prąd wynosiłaby około 100 zł miesięcznie. Z takiej formy wsparcia mogłoby skorzystać blisko 30 tys. osób w Polsce.

 

Źródło: medonet 

Powrót

Lista świadczeniodawców


LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2020 R.
0
0
0
0
0
LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2019 R.
0
3
9
2
4