AKTUALNOŚCI


Wiceminister Zdrowia Marek Kos o planach Ministerstwa Zdrowia

10 marca 2024

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który odbył się w dniach 7 - 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w dyskusji na temat przyszłości i zmian w ochronie zdrowia, wiceminister zdrowia Marek Kos wyjaśnił, co planuje w niedalekiej przyszłości resort.

"W przyszłym roku w pierwszym półroczu Polska będzie miała prezydencję w Unii Europejskiej i my jako resort zdrowia przygotowujemy się do prezydencji i stawiamy na trzy takie podstawowe zadania/priorytety. Jeden z nich to informatyzacja, cyfryzacja w ochronie zdrowia" - powiedział.

"Druga sprawa to sprawa profilaktyki. Tę profilaktykę widzę, w ten sposób, że musimy popatrzeć na styl życia Polaków. Z tym związana jest edukacja zdrowotna, która w mojej opinii powinna być wprowadzona w wieku wczesnoszkolnym, bo tego trzeba ludzi nauczyć" - wymienił wiceminister.

"Trzecia sprawa to opieka długoterminowa bardzo ważna sprawa, bo starzeje się społeczeństwo, które jest dużym wyzwaniem dla systemu. W inwestycjach, które są planowane sporo środków jest na opiekę długoterminową, ale też na opiekę paliatywną i hospicyjną. Plan jest taki, żeby te świadczenia były nielimitowane" - podsumował.

 

Źródło: Rynek Zdrowia

Powrót

Lista świadczeniodawców


LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2020 R.
0
0
0
0
0
LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2019 R.
0
3
9
2
4