AKTUALNOŚCI


Wentylacja nieinwazyjna to jeden ze skuteczniejszych sposobów, które ratują pacjentów przy zaostrzeniach choroby

10 listopada 2023

Przewlekłe niezakaźne choroby układu oddechowego stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów na świecie i w krajach UE. Najczęstszą z nich jest przewlekła obturacyjna choroba płuc, na którą choruje w Polsce około 2 mln. osób, a rocznie umiera z jej powodu około 14 tys. Częstą przyczyną zgonów jest przewlekła niewydolność oddychania.

Wentylacja nieinwazyjna to jeden ze skuteczniejszych sposobów, które ratuje pacjentów przy zaostrzeniach choroby.  Polega na podawaniu tlenu z użyciem wysokiego ciśnienia. Szpital w Górnie prowadzi leczenie wentylacją nieinwazyjną w Oddziale Gruźlicy i Chorób Płuc.

– Bardzo istotną sprawą jest również zorganizowanie takich świadczeń w domach pacjentów. W wielu krajach Unii Europejskiej,  wentylacja nieinwazyjna pacjentów w ich domach to standard. U nas my dopiero dochodzimy do tego poziomu. Wielu pacjentów wymaga takich świadczeń, a ich stan zdrowia jest na tyle stabilny, że nie ma konieczności, by miesiącami leżeli na oddziałach szpitalnych – dodaje dyrektor Hydzik.

Źródło: rzeszow-info.pl

Powrót

Lista świadczeniodawców


LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2020 R.
0
0
0
0
0
LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2019 R.
0
3
9
2
4