AKTUALNOŚCI


Apel do Ministra o realny dostęp do szczepionek dla osób z grupy 1b

6 kwietnia 2021

Świadczeniodawcy zrzeszeni w  Związku odbierają również sygnały od pacjentów, że po rejestracji w terminie, przychodnie, które zostały przydzielone do szczepień odwlekają terminy szczepień nawet do 2 miesięcy. Co więcej chorzy niemobilni po zgłoszeniu się do swojego lekarza POZ mieli mieć możliwość skorzystania ze szczepienia podczas wizyty domowej. Lekarze rodzinni, którzy według wytycznych Ministerstwa Zdrowia mieli kwalifikować pacjentów wentylowanych mechanicznie do szczepień nic nie wiedzą na ten temat.

Związek popiera apel pacjentów do Ministra o zapewnienie dostępu do szczepień przeciw COVID-19 dla pacjentów wentylowanych mechanicznie, szczególnie dla pacjentów niemobilnych, aby mogli w najszybszy i najbezpieczniejszy dla nich sposób skorzystać ze szczepienia.

Źródło: List do Ministerstwa Zdrowia

Powrót

Lista świadczeniodawców


LICZNIK PACJENTÓW
NIEOBJĘTYCH KONTRAKTEM
W 2021 R.
0
0
0
0
0
LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2020 R.
0
0
0
0
0
LICZNIK PACJENTÓW
NIESFINANSOWANYCH
W 2019 R.
0
3
9
2
4

Wentylacja mechaniczna

polega na dostarczeniu pacjentom z niewydolnością oddechową możliwości swobodnego oddychania dzięki odpowiedniej aparaturze medycznej. Tak zwane respiratory umożliwiają oddychanie pacjentom poprzez wymuszenie przepływu powietrza w drogach oddechowych.